איזור מוכרי עבודות

התחברות למערכת להעלאת עבודות

איזור שותפים

כניסה לתכנית השותפים שלנו

צריכים עבודה מותאמת אישית?

השאירו פרטים ויחזרו אליכם:




  עבודה בנושא משפט בינלאומי פומבי

  להורדת העבודה
  הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את העבודה במייל

  תקציר העבודה

  יש לענות על כל השאלות. **יש תשובות לכל השאלות**
  אין לחרוג ממאה וחמישים מילים לכל תשובה (ובתשובות רבות ניתן להסתפק בפחות).
  חריגות לא תבדקנה.
  שימו לב שהנכם עונים לשאלה שנשאלה, ולא מעמיסים על התשובה בפרטים ופסקי דין שאינם רלוונטיים.
  עיקר הציון ינתן על הבחנה בין עיקר לטפל, מתן תשובה מדוייקת, והפניות לסעיפי החוק (כולל סעיפי אמנות) ופסקי הדין הרלוונטיים לתשובה.

  1. בין מדינת כחול ומדינת סגול מתקיים סכסוך מזוין. מדינת כחול תקפה, באמצעות ירי טילים ממטוס, בסיס צבאי של מדינת כחול, הממוקם בסמוך לעיר מגורים. בתקיפה נהרגו חמישים אזרחים המתגוררים בעיר. מדינת כחול טוענת שמרגע שמיקמה מדינת סגול בסיס ליד אוכלוסיה אזרחית, האחריות למותם של האזרחים היא של מדינת סגול בלבד. האם היא צודקת?

  2. מדינת ישראל חברה באמנה לזכויות אזרחיות ומדיניות ("האמנה"), אולם לא קלטה אותה לדין הפנימי בחקיקה. הנכם כותבים עתירה לבג"צ העוסקת בזכות לחיים. האם יש טעם בהפניה לאמנה (הזכות לחיים מופיעה באמנה)?

  3. מדוע המחלוקת בשאלה האם פלסטין היא מדינה הינה רלוונטית להערכת הסיכוי שאזרחים ישראלים יועמדו לדין בבית הדין הפלילי הבינלאומי?

  4. נתון כי מועצת הבטחון התירה למדינות החברות באו"ם להפעיל כח צבאי כדי "להשיב על כנם את השלום והבטחון הבינלאומים". האם מועצת הבטחון יכולה להבטיח כי אכן יעשה שימוש בכח למטרה זו בלבד?

  5. נתון כי מדינת אדום כובשת חלק משטחה של מדינת צהוב. מדינת אדום החליטה כי כדי לפתור את מצוקת הדיור בשטחה, היא תקים, באופן זמני, מתחמי מגורים עבור אזרחיה בשטחה של מדינת צהוב. האם פעולה זו עולה בקנה אחד עם המשפט הבינלאומי?

  6. האם נכון לתאר את סמכותו של בית הדין הפלילי הבינלאומי כסמכות שיפוט אוניברסלית?

  7. בפעולה מבצעית בתימן עצרה יחידה מיוחדת של צבא ארה"ב שלושה בני אדם החשודים בחברות בארגון אל-קאעדה. מסיבות הקשורות לבטחון שדה ולחוסר רצון לחשוף את שיטות הפעולה שלה, מחליטה ארה"ב שלא להעמידם לדין פלילי, אלא להחזיקם במעצר, ללא הכרה כשבויי מלחמה, כדי להחליפם בבני ערובה אמריקאים המוחזקים כבני ערובה על ידי הארגון. האם החלטה זו חוקית על פי המשפט הבינלאומי?

  8. הסביר/י את ההבדל בין מבקש מקלט לפליט.

  9. האם האיסור על "סיכון כפול" מחייב את בית הדין הפלילי הבינלאומי, במקרה בו החשוד כבר עמד לדין על מעשיו בבית משפט מדינתי?

  10. נתון כי יחידה מבצעית של מדינת ירוק חצתה, על דעת עצמה וללא תיאום עם הפיקוד הבכיר, את הגבול למדינת כחול, והטמינה פצצות בכפר ממנו יצאו, לפי החדש, לוחמים אשר ביצעו פעולה צבאית במדינת ירוק שבוע קודם לכן. הפצצות הוטמנו בחנות מכולת בכפר, וגרמו למותם של עשרה אזרחים. מדינת כחול טוענת שמדינת ירוק הפרה את המשפט הבינלאומי. האמנם?

  חיפוש מתקדם


  חפש ב:

    

  דילוג לתוכן