איזור מוכרי עבודות

התחברות למערכת להעלאת עבודות

איזור שותפים

כניסה לתכנית השותפים שלנו

תחומים

צריכים עבודה מותאמת אישית?

השאירו פרטים ויחזרו אליכם:
  מדיה חברתית וקשישים במהלך הקורונה – ההתמודדות של קשישים עם בדידות בתקופת הקורונה

  מילות מפתח: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  מחיר: 362.00₪
  מספר מילים: 5708
  מספר מקורות: 47
  סוג הקובץ: docx
  שנת הגשה: 2021
  סוג העבודה: עבודה סמינריונית
  להורדת העבודה
  הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את העבודה במייל

  תקציר העבודה

  מדיה חברתית וקשישים במהלך הקורונה - ההתמודדות של קשישים עם בדידות בתקופת הקורונה

  תוכן עניינים

  1. תקציר 2
  2. מבוא 3
  3. סקירה ספרותית 4
  3.1. תקופת הקורונה – רקע 4
  3.2. תקופת הקורונה ובדידות 5
  3.3. בדידות – הגדרה ומשמעויות 5
  3.4. חשיבות מערכות יחסים חברתיות 6
  3.5. שימוש במדיה חברתית 7
  3.6. שימוש במדיה החברתית בתקופת הקורונה 8
  3.7. קשישים ובדידות בתקופת הקורונה 8
  3.8. השימוש במדיה החברתית להפגת בדידות בתקופת הקורונה 10
  4. שאלת המחקר 10
  5. מתודולוגיה 12
  5.1. משתתפי המחקר 12
  5.2. כלי המחקר 12
  5.3. הליך המחקר 13
  6. תוצאות 14
  7. דיון ומסקנות 16
  8. ביבליוגרפיה 19

  1. תקציר
  המחקר הנוכחי בדק את הקשר בין שימוש במדיה החברתית לבין בדידות חברתית אצל קשישים בתקופת הקורונה. ההנחה הייתה, כי העלייה בהיקף הבדידות אצל קשישים בתקופת הקורונה, תשפיע על היקף השימוש במדיה החברתית ועל מגוון השימוש שהם עושים במדיה החברתית. במחקר השתתפו 42 משתתפים מתוכם 59.5% - נשים והיתר – גברים. גיל המשיבים נע בין 69 שנים ל-93 שנים, כאשר הממוצע הנו 79.45 וסטיית תקן של 6.611 שנים.
  מניתוח ממצאי המחקר עולה, כי לא נמצא קשר בין בדידות לבין אף אחד מהמרכיבים של שימוש במדיה חברתית. כלומר, הבדידות לא הובילה לעלייה בהיקף השימוש במדיה החברתית. מהמחקר עולה בין היתר, כי ככל שגילם של משתתפי המחקר היה גבוה יותר, כך השימוש במדיה החברתית היה נמוך יותר. בנוסף, ככל שגיל המשתתפים היה גבוה יותר, בוצעו פחות פעולות במדיה החברתית. בנוסף, לא נמצא הבדל מגדרי בין משתתפי המחקר באשר להיקף השימוש במדיה החברתית וכן בפעולות שונות הנעשות במדיה החברתית.

  2. מבוא
  למגפת הקורונה שהופיעה במחוזותינו בתחילת שנת 2020 השפעות בריאותיות רבות, בין היתר גם השפעות פסיכולוגיות ונפשיות. הצורך למגר את המגפה ובעיקר לעצור אותה, הוביל את מקבלי ההחלטות להנהיג סגרים משמעותיים על החברה שמשמעותם הייתה ריחוק חברתי והתכנסות של הפרטים בבתים. מטרת המחקר היא להבין מהם מנגנוני ההתמודדות של קשישים עם בדידות בתקופת הקורונה וכיצד ניתן לסייע להם בעתיד.
  בדידות מוגדרת כ"חוויה לא נעימה שמתרחשת כאשר רשת הקשרים החברתיים של אדם אינה מספקת בצורה משמעותית" (Perlman & Peplau, 1981; 31) , בנוסף, הבדידות מלווה בפגיעה במצבו הבריאותי של הפרט בדומה להשמנה והתמכרות לסמים (Worland, 2015). יתר על כן, מחקרים הראו כי בדידות קשורה בסיכונים בריאותיים מהותיים בקרב כלל האוכלוסייה ואף עשויה להגביר את הסיכון למוות ב26% (Holt-Lunstad et al., 2015).
  למגפת הקורונה קיימות השלכות נוספות מלבד הבדידות. המרכז לשליטה במחלות מבהיר שהפחד והחרדה הנלווים למחלת הקורונה, עשויים להציף ולגרום לרגשות רבים. אוכלוסיות הסיכון העיקריות הינן חולים במחלות נפשיות קודמות, ילדים ועובדי בריאות (Centers for Disease Control and Prevention, 2020).בנוסף, פציינטים שאובחנו עם קורונה או שנחשדו כחולים, עלולים לחוות אחת מההשלכות שצוינו לעיל ואילו אלו הנמצאים בבידוד עלולים לחוש שעמום, בדידות וכעס בנוסף לרגשות אחרים, משכך, הדרישה לטיפול נפשי בקרב אוכלוסיות אלו הינה גבוהה יותר (Xiang et al., 2020).
  למגפות יש השפעה פסיכולוגית משמעותית הקשורה לחרדה ובדידות הפוגעת בעיקר בקשישים החווים חרדה לבריאותם, הפרעות הסתגלות, דיכאון ודחק הנובע ממחסור במידע ואי ודאות (CDC, 2021) בעקבות הבדידות הנלווית לתקופת הקורונה בקרב אוכלוסיית הקשישים, חשוב להבין כיצד הם משתמשים במערכות היחסים שלהם דרך הרשתות החברתיות בדרך שתגרום להם להרגיש מחוברים באופן מספק וכתוצאה מכך להרגיש פחות בודדים (Pittman & Reich, 2016).
  המחקר הנוכחי עוסק בקשר בין שימוש במדיה החברתית לבין בדידות חברתית. בנוסף, עוסק בהשלכות של הבדידות על החברה ובפרט על קשישים בתקופת הקורונה. יתר על כן, יפורט הקשר בין שימוש במדיה החברתית לבין הפגת הבדידות. נוסף על כך, יוצגו מסקנות על הדרך שבה תקופת הקורונה והרצון לשמירה על בריאות בקרב אוכלוסיית הקשישים הובילו לבדידות וכיצד ניתן להקל על תחושות אלו. לשם המחקר, הופצו שאלונים הבודקים את רמת השימוש ברשתות החברתיות ואת רמת הבדידות בקרב 42 משתתפים בגילאי 70 ומעלה.

  עבודות נוספות בנושא:

  חיפוש מתקדם


  חפש ב: