איזור מוכרי עבודות

התחברות למערכת להעלאת עבודות

איזור שותפים

כניסה לתכנית השותפים שלנו

תחומים

צריכים עבודה מותאמת אישית?

השאירו פרטים ויחזרו אליכם:
  תפיסת מערכות החינוך והתרבות במצרים בעידן איסמעיל פאשה

  תקציר העבודה

  תפיסת מערכות החינוך והתרבות בעידן איסמעיל פאשה

  מנחה:

  תוכן עניינים

  מבוא 2
  סקירה ספרותית 3
  מצרים של אמצע המאה התשע-עשרה 3
  שושלת מוחמד עלי 3
  איסמעיל פאשא - רקע 5
  מדיניות חוץ 6
  מדיניותו הכלכלית 7
  מדיניותו בתחום החקלאות, התעשייה והתשתיות הלאומיות 9
  מדיניותו בתחום התרבות 9
  מדיניותו בתחום ההשכלה 10
  סיכום 13
  ביבליוגרפיה 15

  מבוא
  איסמעיל פאשא (إسماعيل باشا), הידוע בכינויו "איסמעיל המצרי" או איסמעיל הגדול (Isma'il The Magnificent), היה שליט מצרים (חד'יו) בשנים 1879-1863, ונחשב לדמות שנויה במחלוקת, שכן לצד פיתוח אדיר של מצרים, הוא היה מנהיג פזיז בעל יכולת תכנון לקויה וחוסר יכולת לצפות את העתיד. הוא הכניס את מצרים לחובות עצומים ועם תום תקופת שלטונו, גרם למצרים לאבד את האוטונומיה שלה בשל פעולותיו הנמהרות, ולחדירת כוחות אירופאים אליה.
  איסמעיל השתייך לדור חדש ושונה במצרים, אשר גילה פתיחות ולהיטות לתרבות המערב, והיה פעיל מאוד בפילוס הדרך של נתיניו כלפי אורח החיים המערבי. גישה זו נגעה בכל התחומים במצרים של תקופת שלטונו, ובמיוחד בתחום החינוך, בו התאמץ איסמעיל להחדיר שיטות אירופאיות. תכנית החינוך שלו בראה תקופה חדשה במצרים של אמצע המאה התשע-עשרה, והוא אחראי על מהפיכות כגון העלאת מספר התלמידים במערכת החינוך המצרית למאה אלף בשנת 1975 או קבלתם של ילדי איכרים לבתי הספר הציבוריים בשנת 1974, הקמת בית ספר ראשון לבנות, מדרשה להכשרת מורים ובית ספר גבוה למשפטים (ארליך, 1988).
  העבודה הנוכחית עוסקת בהשפעתו של איסמעיל על מערכת החינוך המצרית, תום בו גיבש ויישם רפורמה מרשימה, וקידם את מצרים בתחום באופן חסר תקדים. בפרק הראשון יספק רקע הכרחי אודות מצבה של מצרים במחצית המאה התשע-עשרה, סמוך לתקופת שלטונו של איסמעיל ובמהלכה, וכן יינתן רקע אודות השושלת אליה השתייך – בית מוחמד עלי האגדי. הפרק השני יציג את הרקע אודות איסמעיל עצמו, חייו בטרם הפיכתו לחד'יו, עלייתו לשלטון, מאפייניו האישיים ופעילותו בתחומים השונים במצרים. הפרק השלישי הוא פרק הסיכום.

  עבודות נוספות בנושא:

  חיפוש מתקדם


  חפש ב: