איזור מוכרי עבודות

התחברות למערכת להעלאת עבודות

איזור שותפים

כניסה לתכנית השותפים שלנו

תחומים

צריכים עבודה מותאמת אישית?

השאירו פרטים ויחזרו אליכם:
  הדומה והשונה במאפייני תעמולת הבחירות של המפלגות הגדולות בישראל

  תחום / תואר: ,
  מילות מפתח: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  מחיר: 264.00₪
  מספר מילים: 10465
  מספר מקורות: 16
  סוג הקובץ: doc
  שנת הגשה: 2019
  סוג העבודה: עבודה סמינריונית
  להורדת העבודה
  הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את העבודה במייל

  תקציר העבודה

  הדומה והשונה במאפייני תעמולת הבחירות של המפלגות הגדולות בישראל

  תוכן עניינים

  1. מבוא 2
  1.1. שאלת המחקר 3
  1.2. מטרות העבודה 3
  1.3. השערות העבודה 3
  1.4. מערך המחקר 3
  1.5. חשיבות העבודה 4
  1.6. מבנה העבודה 5
  2. סקירת ספרות – שכנוע ושינוי עמדות במסע בחירות 6
  2.1. תקשורת פוליטית 6
  2.2. שכנוע ושינוי עמדות 7
  2.3. הדובר 8
  2.4. המסר 12
  2.5. הקהל 17
  2.6. הרקע לבחירות 2009 19
  2.7. השערות 20
  3. שיטת מחקר 21
  3.1. ניתוח איכותי 21
  3.2. אוכלוסיית המחקר 21
  3.3. משתנים 21
  4. ניתוח ממצאים 22
  4.1. קדימה 22
  4.2. העבודה 24
  4.3. הליכוד 26
  5. סיכום ודיון 28
  6. רשימת מקורות 30
  נספח – דף קידוד 32

   

  1. מבוא

  הנורמות והערכים המעצבים את התנהלותם של השחקנים בזירה הפוליטית, מרמת החשיבה המופשטת ועד לעשייה בפועל, מהווים יחד כמכלול את התרבות הפוליטית (Brint, 2019). מרכיביה של תרבות פוליטית נתונה מנחים את האזרחים בבואם להעריך את תפקוד נבחריהם, ומעצבת את דרכי ההתנהלות וקבלת ההחלטות בקרב נבחרים ומועמדים. אלה יפעלו בהתאם למה שנחשב מקובל, ראוי ורצוי פוליטית, ויימנעו מאמירות וממעשים שלא ייטיבו עמם ציבורית. תרבות פוליטית מעצבת את פועלם וגורלם של נבחרים ומועמדים (Lockhart, 2018). היא נושאת אופי דינאמי ורגיש לשינויים; היא תלוית מקום, נסיבות והקשר.
  בשל העובדה שערכים ונורמות רגישים לשינויים סביבתיים, הם חשופים במיוחד להשפעות הפוטנציאליות של התקשורת. התקשורת הפכה להיות למתווך הכמעט בלעדי בין המפלגה והפוליטיקאים לבין ציבור הבוחרים, והיא מהווה את הזירה העיקרית לקמפיין הפוליטי. קמפיין פוליטי מטרתו לשווק לציבור רעיון ומועמד, או מספר מועמדים במסגרת רשימה פוליטית, והוא סוג של מסע הסברה.
  עם השנים התפתח והשתכלל הקמפיין הפוליטי. בעוד שבעבר קמפיין היה מורכב מכמה סטיקרים, כרזות וחוגי בית, הרי שהיום קמפיין הינו מסע בחירות שלם. בעבר המפלגות הפוליטיות הן שסיפקו את ערוץ תקשורת בין השולטים ובין הנשלטים. מציאות זו אינה קיימת יותר. תפקיד התקשורת, כפי שהפוליטיקאים משתמשים בה, השתנה. התקשורת הפכה בעבור רוב האזרחים למקור המרכזי לקבלת מידע פוליטי. השחקנים הפוליטיים מנסים לעצב בעצמם את המידע המסופק לאזרחים מתוך הבנתם את המשמעות של השפעה זו של אמצעי התקשורת.
  כעת משמשת התקשורת כדי למשוך תשומת לב, כדי לגייס תמיכה פוליטית וכדי לשכנע, ולא רק כדי לספק אינפורמציה לדיון. גם הנגישות הטכנולוגית לערוצים תקשורתיים רבים יותר (האינטרנט לדוגמא) יצרה אווירה פוליטית מתוקשרת מאוד, ולכן, בעבור רבים, מה שמוצג על המסך הוא סדר-היום של מסע הבחירות ופוליטיקה ובפרט קמפיינים פוליטיים מצטיירים רק על-פי מה שהתקשורת מסקרת.
  כבר לאחר פיזור הכנסת ה-17, החל מסע הבחירות לכנסת ה-18 שהתקיימו ביום 10 בפברואר 2009, בעקבות הפרשיות הרבות בהן ראש הממשלה אהוד אולמרט נחקר והקשו על המשך כהונתו. דומה היה כי מסע הבחירות יהיה מסע שדגשו העיקרי יהיה האמינות והיושר, ונושאים נוספים דוגמת המצב החברתי, יחסי דת-מדינה וכו', עד לפרוץ המשבר הכלכלי העולמי ומבצע "עופרת יצוקה".
  אך כאמור, התרבות הפוליטית רגישה לשינויים ומעצבת את גורלם של המועמדים. והמשבר הכלכלי והמבצע הצבאי שינו תרבות זו, ועימה את מסע הבחירות. מיד לאחר תחילת המבצע, מועמדי המפלגות הגדולות לראשות הממשלה הצהירו על הקפאת קמפיין הבחירות של מפלגותיהם, והופעותיהם התקשורתיות התמקדו בסוגיות הביטחוניות והכלכליות החדשות. לקראת סיום המלחמה קמפיין המפלגות חודש, ודומה כי מנהיגי המפלגות שינו את קמפיין הבחירות שתכננו קודם לאירועים, על סמך המציאות החדשה שהתעוררה בעקבותיהם.
  מחקר זה יבחן את קמפיין הבחירות של שלוש המפלגות הגדולות: "קדימה", "העבודה" ו"הליכוד". העבודה תתמקד בהשוואת הקמפיין בין שלוש המפלגות, תוך התייחסות למסרים, לדרכי השכנוע, ולמרכזיות המועמד ותבחן כיצד הושפעו אלמנטים אלו מהמבצע הצבאי והמשבר הכלכלי.

  עבודות נוספות בנושא:

  חיפוש מתקדם


  חפש ב: