איזור מוכרי עבודות

התחברות למערכת להעלאת עבודות

איזור שותפים

כניסה לתכנית השותפים שלנו

תחומים

צריכים עבודה מותאמת אישית?

השאירו פרטים ויחזרו אליכם:
  ההשפעות היהודיות והזרות על שירת הבקשות המרוקאית

  תחום / תואר: ,
  מילות מפתח: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  מחיר: 182.00₪
  מספר מילים: 4377
  מספר מקורות: 10
  סוג הקובץ: docx
  שנת הגשה: 2019
  להורדת העבודה
  הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את העבודה במייל

  תקציר העבודה

  ההשפעות היהודיות והזרות על שירת הבקשות המרוקאית

  תוכן העניינים

  מבוא 3
  סקירת ספרות 3
  שירת הבקשות ומקורותיה 3
  השפעות מקורות יהודיים על שירת הבקשות של יהודי מרוקו 7
  השפעות מקורות לא יהודיים על שירת הבקשות של יהודי מרוקו 11
  דיון וסיכום 14
  ביבליוגרפיה 17

  מבוא

  המסורת של שירת מזמורי הבקשות בליל השבת מתחילה כבר בימי המקובלים הצפתיים של המאה ה-16. שירת הבקשות היא מסורת של שירה ליטגורית, הכוללת בקשות שכתובות בפיוט או בשירה (Rosenfeld-Hadad, 2019). שירי הבקשות של יהדות מרוקו מרוכזים בקובץ הפיוטים 'שיר ידידות' המכיל בתוכו 550 פיוטים שונים. מקבץ קנוני זה מכיל כתבים ממספר מקורות יהודיים שספגו השפעות מהסביבה הקרובה והרחוקה (אמזלג, 1987). אך למרות שקיימים מספר מחקרים הבוחנים את שירת הבקשות באופן כללי, אין בנמצא מחקר המתמקד במקורות שהשפיעו על שירת הבקשות של יהודי מרוקו בפרט. לכן, מטרת העבודה היא לבחון את ההשפעות של המקורות השונים, הן הזרים והן המרוקאים על שירת הבקשות במטרה לענות על השאלה מה הם מקורות ההשפעה על שירת הבקשות המרוקאית.
  שיטת המחקר שנבחרה לעבודה זאת היא בחינה ביקורתית של הספרות המחקרית העוסקת בנושא של שיר הידידות, בשל רוחב היריעה של הקובץ. כדי להציג נושא זה כראוי סקירת הספרות של העבודה תיפתח בהצגת שירת הבקשות באופן כללי, מאפייניה ומקרותיה. בפרק השני של סקירת הספרות תיבחן השפעת הגורמים מן המסורת היהודית על שירת הבקשות המרוקאית. בפרק השלישי ייסקרו מקורות השפעה שאינם מן המסורת היהודית, ולבסוף, הפרק האחרון של העבודה ידון ויסכם לנוכח שאלת המחקר את ממצאי הפרקים הקודמים.

  עבודות נוספות בנושא:

  חיפוש מתקדם


  חפש ב: