תחומים

צריכים עבודה מותאמת אישית?

השאירו פרטים ויחזרו אליכם:




    הצעת מחקר למחקר פעולה: איזון בין הספק החומר בשיעורי חשבון ומדעים לבין ביטוי עצמי של התלמידים בכיתה הטרוגנית

    תחום / תואר:
    מחיר: 115.00₪
    מספר מילים: 1393
    מספר מקורות: 8
    סוג הקובץ: docx
    שנת הגשה: 2021
    סוג העבודה: הצעת מחקר
    להורדת העבודה
    הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את העבודה במייל

    תקציר העבודה

    הצעת מחקר למחקר פעולה: איזון בין הספק החומר בשיעורי חשבון ומדעים לבין ביטוי עצמי של התלמידים בכיתה הטרוגנית


    תוכן עניינים
    מבוא 3
    מטרת המחקר 3
    שאלת המחקר 3
    סקירת ספרות ראשונית 3
    לימודי מתמטיקה 3
    לימודים בכיתה ההטרוגנית 4
    לימודי מתמטיקה בכיתה ההטרוגנית 4
    מהלך המחקר 5
    מחקר פעולה 6
    שדה המחקר 6
    ביבליוגרפיה 7


    מבוא
    מקצוע המתמטיקה נחשב לאחד ממקצועות הליבה שאותם מחויבים ללמוד כל התלמידים בחינוך הרשמי בישראל. המתמטיקה נחשב מקצוע קשה ומורכב בין אם בהוראה ובין אם בלמידה בין השאר על רקע ההטרוגניות הכיתתית (תנעמי, 2018). בספרות המחקרית קיימות לא מעט עדויות על הקשיים שחווים מורים בתחילת דרכם, שחלקם אף נושרים בסופו של דבר מתחום ההוראה. עבור פר"חי הוראה, מדובר בקושי ניכר מכיוון שהם נדרשים לצבור את הניסיון שלהם בכיתה על אף הקשיים הרבים. חלק מהקשיים שעלולים לחוות פר"חי ההוראה, הם בהוראה בכיתות הטרוגניות. הוראה בכיתה הטרוגנית היא מורכבת יותר וחוסר הניסיון של המורים שבדרך מאלץ אותם להתמודד באופן שונה עם הכיתה. עבור פר"חי הוראת המתמטיקה, המצב אפילו מורכב עוד יותר מכיוון שכאשר מדובר בכיתה הטרוגנית, על פר"חי ההוראה לוודא שכלל התלמידים מקבלים את המענה הראוי, כך שבמקרים רבים תלמידים מסוימים עלולים שלא לבוא לידי ביטוי לאור הקשב שמופנה דווקא לתלמידים הזקוקים לסיוע.

    מטרת המחקר
    מטרת המחקר היא, למצוא דרכים שבהם פר"חי הוראה יוכלו לאזן בין הרצון להספיק להעביר את החומר הנלמד בשיעורי החשבון והמדעים אותם מלמדים בכיתה הטרוגנית ובין התלמידים שיוכלו לבטא את עצמם בשיעור באופן טוב יותר.

    שאלת המחקר
    שאלת חקר שהיא: כיצד ניתן לאזן בין הספק החומר בשיעורי חשבון ומדעים בכיתה הטרוגנית לבין איפשור של ביטוי עצמי בשיעור?

    ad

    עבודות נוספות בנושא:

    חיפוש מתקדם


    חפש ב: