איזור מוכרי עבודות

התחברות למערכת להעלאת עבודות

איזור שותפים

כניסה לתכנית השותפים שלנו

תחומים

צריכים עבודה מותאמת אישית?

השאירו פרטים ויחזרו אליכם:
  השפעת תהליך הגירושין על הילדים בתחום ההתנהגותי, החברתי, הפסיכולוגי והרגשי

  תחום / תואר:
  מילות מפתח: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  מחיר: 310.00₪
  מספר מילים: 10436
  מספר מקורות: 25
  סוג הקובץ: docx
  שנת הגשה: 2021
  סוג העבודה: עבודה סמינריונית
  להורדת העבודה
  הזן פרטים » הזן פרטי תשלום » קבל את העבודה במייל

  תקציר העבודה

  השפעת תהליך הגירושין על הילדים בתחום ההתנהגותי, החברתי, הפסיכולוגי והרגשי

  מבוא
  שיעור הגירושין בארץ ובעולם נמצא במגמת עלייה חדה בשנים האחרונות. הקמת בית בשותפות, המובל על ידי ערכים ,בטחון, יציבות ,נאמנות והדדיות הפכו למשימה לא מובנת מאליה, עבור רבים מהזוגות הנישואים. לפי הסטטיסטיקה בישראל כל זוג שלישי גרוש, כתוצאה מכך ישנה עלייה גם במספר הילדים שצריכים לחוות את התהליך וללמוד לחיות עם שינויים רבים המשליכים עליהם. לפי מחקרים בכמחצית ממקרי הגירושין מעורבים ילדים מתחת לגיל 18. בארה"ב לדוגמא, בכל שנה מצטרפים יותר ממיליון ילדים לסטטיסטיקה זו. לגירושי ההורים השלכות רבות ומגוונות על חיי הילדים. תנאי המחייה, מגורים, שיטות החינוך והיחסים במשפחה, כל אלה ועוד משפיעים על התפתחותם ותפקודם של הילדים. ערעור ביטחונם והמסגרת הבטוחה שאמורה להוות עוגן, מקום יציב ובטוח. על פי קופרשמיט, רוב הילדים בגילאים השונים מגיבים בדרך דומה, אך יש לציין כי ילדים בגילאי 8-10 נוטים להתנהגות רגרסיבית במהלך פירוק התא המשפחתי וילדים בגילאי 10-13 נוטים להפגין יכולת טובה של אינטגרציה והתמודדות". עוד היא מוסיפה כי גיל הילד, מינו והשינויים החלים בסביבתו ואפילו השכלת אימו משפיעים על הסתגלות הילדים למצב החדש" (קופרשמיט, 2000). מחקר זה יעסוק בהשפעות הרבות של הגירושין על הילדים.

  תוכן עניינים

  מבוא 1
  תקציר 3
  סקירת ספרות 4
  תופעת הגירושין 4
  הגירושין כמשבר 4
  העלייה בשיעור הגירושין 5
  מצב הגירושין בישראל 6
  "משמורת משותפת" - הגדרה 7
  ההשפעה של גירושין על ילדים מנקודת המבט של הילד 8
  דיכאון בקרב ילדי גירושין 9
  הילדים 10
  גיל הינקות 10
  ילדים בגיל הגן ובית הספר 10
  טרום גיל ההתבגרות (גילאי 12-9) 11
  גיל ההתבגרות גירושין 11
  ההשפעה הפסיכולוגית של הגירושים על הילדים 11
  השפעת הגירושין על ילדים בהיבט ההתנהגותי 12
  השפעת הגירושין על הילדים בהיבט החברתי 13
  השפעת הגירושין על ילדים בהיבט הרגשי 14
  המתודולוגיה 16
  שיטת המחקר 16
  אוכלוסיית המחקר 16
  מגבלות המחקר 17
  תוצאות 19
  דיון ומסקנות 23
  ביבליוגרפיה 25
  נספחים 27

  תקציר
  המחקר הנוכחי הוא מחקר איכותני אשר במסגרתו נערכו ראיונות עומק חצי מובנים עם שלוש אימהות גרושות. המטרה של המחקר הייתה לבדוק את מהן ההשפעות החלות על ילדים המעורבים בתהליך הגירושין של הוריהם ומהן השפעותיו של תהליך זה על הילדים בשלושה תחומים עיקריים: ההתנהגותי, החברתי, הפסיכולוגי והרגש.
  ממצאי המחקר מעלים, כי אצל האימהות וגם אצל הילדים, הגירושין השפיעו באופן ניכר על המצב הנפשי, הרגשי והחברתי, כאשר אצל הילדים ההשפעה הייתה גם על המצב ההתנהגותי. בנוסף, ממצאי המחקר הנוכחי נמצאו כעולים בקנה אחד עם המחקרים השונים בתחום. נדמה, כי ההשפעה הגדולה ביותר כפי שעולה מהמחקר הנוכחי, היא כאשר הילדים הם בגילאים גדולים יותר, כלומר, ככל שהילדים גדולים יותר, כך ההשפעה מהגירושין היא שלילית יותר, כאשר המשמעות היא, שהילדים חווים קושי גדול יותר מההליך והגירושין עצמם.
  מסקנה נוספת שעולה מהמחקר היא, שלאופן שבו האימא מתמודדת עם משבר הגירושין, יש השפעה מהותית על הילדים. ניתוח הממצאים מראה, כי משתתפות המחקר תיארו שכאשר היה להן רע והן סבלו ממצב נפשי קשה או מדיכאון, הרי שאז ההשפעה על הילדים הייתה כמעט מיידית ובעיקר הקשתה על היכולת של הילדים להכיל את הגירושין, אבל מהמחקר עולה, כי שיפור במצב הנפשי/חברתי/כלכלי, השפיע באופן חיובי על ההתמודדות של הילדים עם הגירושין.

  עבודות נוספות בנושא:

  חיפוש מתקדם


  חפש ב: